Απαιτούμενα έγγραφα για Γυμνάσιο

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ

Για την εγγραφή μαθητή/μαθήτριας στην Α΄ Γυμνασίου για το σχολ. έτος 2018-19 καλούνται οι κηδεμόνες έως 30 Ιουνίου 2018 να υποβάλλουν στο Γυμνάσιο τα ακόλουθα δικαιολογητικά προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή τους:

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) (αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιος του ΥΠΠΕΘέχει ισχύ τριών ετών και κατατίθεται στην Α΄ τάξη Γυμνασίου (και την Α’ τάξη του Λυκείου).
  2. Υπεύθυνη Δήλωση του κηδεμόνα με την οποία να δηλώνει τη χιλιομετρική απόσταση της κατοικίας του μαθητή/μαθήτριας από το Γυμνάσιο Αναβύσσου και να ζητά τη μεταφορά με τα σχολικά λεωφορεία.
  3. Εάν είναι αλλοδαποί, θα πρέπει να προσκομίσουν το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και επίσημη μετάφρασή του.

ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ:

Υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα δηλώνεται η νομιμότητα άσκησης της κηδεμονίας και η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης του μαθητή/μαθήτριας καθώς και η ηλεκτρονική διεύθυνση (email) για την παραλαβή των ηλεκτρονικών μηνυμάτων.